Główna » Aktualności

„Punkt widokowy paralotniarzy” we Frysztaku

Autor: KubaM dnia 4 czerwca 2017 Jeden komentarz

Wczoraj przypadkiem trafiłem na drogowskazy prowadzące do „Punktu widokowego paralotniarzy” we Frysztaku.  Podążając za nimi trafiłem w miejsce na szczycie szerokiej skarpy o wysokości ok. 100m z wystawą na południowy zachód (SWW, SW). Ewentualny start z dużej i niestety dość płaskiej łąki zakończonej krzakami i drzewami które rosną na skarpie – nie podejmuję się oceny szans przelotu nad nimi. Łąka ta daje też mnóstwo miejsca do lądowania.

Gdyby ktoś nie mógł lądować na miejscu startu to pod skarpą miejsc do lądowania nie brakuje. Powrót z dołu raczej tylko drogą dookoła.

Generalnie nazwa miejsca „punkt widokowy” dość dobrze odpowiada stanu zastanemu. Zmiana na „startowisko” wymagałaby albo konretnej wycinki, albo wiatrów które z łąki zabierają z miejsca.

Ciekawi mnie skąd pochodzi nazwa miejsca. Czy ktoś zna, próbował to miejsce oblatać?

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “„Punkt widokowy paralotniarzy” we Frysztaku”

  1. KubaM said:

    Odwiedziłem dziś to miejsce ponownie – trochę popytałem i połaziłem po okolicy.

    Ostatni raz w tym miejscu widzialo paralotniarzy i lotniarzy(!) 8 lat temu. Potem wyrosły krzaki, podrosły drzewa i latanie się skończyło. A szkoda.

    Trochę dalej na północ i ok. 30m miżej jest łąka z której start nie powinien stanowić problemu. Niestety przedpole tej łąki wygląda trochę gorzej a i dojście do niej jest dość uciążliwe (droga jest zagrodzona).

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec