Główna » Aktualności

Meteo Stanica SR8WXD pri Dukli v provozu

Autor: sp8ebc dnia 2 marca 2016 komentarze 4

Miło mi poinformować, że stacja pogodowa na Wzgórzu 534 koło Dukli o znamienniku SR8WXD w końcu funguje. Mam nadzieję, że będzie to nieodzowna pomoc meteorologiczna dla wszystkich fanatyków Paryji, Wapna i tych straceńców, którzy jednak wolą Cergową.

Stacja jest zainstalowana na obiekcie firmy Stimo Systemy Informatyczne z Krosna, dostawcy usług IT i operatora telekomunikacyjnego działającego na terenie powiatu Krośnieńskiego.

stimo-net-logo

Głównym urządzeniem pomiarowym jest ten sam anemometr TX20, który jest już używany na SR8WXO i SR9WXG. Stacja otrzymała jednak zastrzyk nowoczesnej technologii made by SP8EBC. Skonstruowany przeze mnie sterownik ParaAPRS z oprogramowaniem ParaSOFT generuje automatyczne komunikaty pogodowe, które są nadawane na frekwencji 434.225MHz. Są one emitowane co 4 i pół minuty i powinny być słyszalne na ręcznym radiotelefonie w całej kotlinie Jasielsko-Krośnieńskiej. Proszę o sprawdzenie gdzie i jak słychać i podsyłanie raportów jako komentarzy pod tym postem.

Dostęp do danych jest również możliwy standardowo, czyli przez stronę WWW:

http://dukla.akl.prz.edu.pl/

Natomiast TUTAJ (Link do mojej Picasy) możecie pooglądać zdjęcia wykonane podczas montażu i uruchamiania urządzeń. W przygotowaniu jest tez krótki filmik.

Miejmy nadzieję, że stacja będzie działała długo i będzie bezobsługowa nie tylko z nazwy na pozwoleniu radiowym 🙂 Pomimo tych nadziei (oby nie płonnych) zastrzegam, że ze względu na użyty anemometr wskazania mogą nie być dokładne, lub mogą ulec zawieszeniu w sytuacji mechanicznego zablokowania anemometru przez oblodzenie. Każdy pilot bierze na siebie odpowiedzialność i ryzyko związane z korzystaniem z danych wskazywanych przez stację. Zaznaczam też, że stacja nie znajduje się bezpośrednio na startowisku i pomiary mogą się jednak w pewnym stopniu różnić od stanu faktycznego na Mszanie albo Cergowej.

Dobrodzieje stacji będący osobami fizycznymi:

-> Tomek Myśliwiec: Zaprojektowanie i wykonanie „trzymadeł” do szafki, anemometru i anteny. Logistyka i montaż urządzeń na obiekcie.

-> Krzysiek Jakubowski: Asysta techniczna przy uruchamianiu stacji 28 lutego.

-> Mateusz Lubecki SP8EBC: Pokrycie 80% kosztów. Kilkaset godzin pracy nad sprzętem i oprogramowaniem. Dostarczenie: szafki, anteny, radiotelefonów, anemometru wraz z oprzyrządowaniem, sterownika ParaAPRS, routera, zasilaczy, okablowania i oprogramowania. Zamontowanie części urządzeń i uruchomienie całości stacji. Nadzór nad poprawną pracą.

-> Użytkownicy cumulus24 biorący udział w składce: Pokrycie kosztów logistycznych, kosztów materiałów zużytych przez Tomskiego, zakupu części okablowania

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

komentarze 4 do wpisu “Meteo Stanica SR8WXD pri Dukli v provozu”

 1. miro said:

  super
  a ,,poświęcona ,,już

 2. sp8ebc said:

  Jeszcze nie ale jak postawisz jakąs wiśniówkę to możemy ochrzścić. Tylko kto będzie ojcem chrzestnym?

 3. miro said:

  ok ja postawie ,2,Zenek może być chrzestnym i jeszcze bigos ugotuje ,jak nie oblejesz to nie będzie chodziła

 4. mgo said:

  dobra robota!

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec