Główna » Aktualności

Działy Rewitalizacja Projekt

Autor: adam dnia 28 lipca 2013 komentarzy 13

Jak zapewne część z was wie, że staraliśmy się o formalne uzyskanie zgody na przeprowadzenie wycinki drzew bezpośrednio poniżej działki „doktora”. Otóż w dniu dzisiejszym otrzymałem info, iż „starania sukcesem zwieńczone zostały”, a tak po polsku, właściciel oraz Gmina dały zielone światło dla buldożerów. Wobec stanu rzeczy w przedmiotowej sprawie, należało by wyznaczyć termin najodpowiedniejszy dla grupy zainteresowanych projektem paralotniarzy, a następnie jak to się mówi wziąć się do roboty ludu pracującej stolicy. Zapytam więc POMOŻECIE???

Czekam na konkretne propozycje z nadzieją na spore zainteresowanie projektem. Zastrzegam, że nie będzie to Wichorań, czy M2, czyli lekka przeprawa z tarninami przy dźwiękach roznegliżowanej wiśniówki, trzeba będzie zorganizować również ciężki sprzęt do usuwania korzeni, by w przyszłości ograniczać się do koszenia gruntu.

Nadmienię jednocześnie, iż w momencie przywrócenia Działów do ich czasów świetności, planuję wdrożyć do realizacji kolejny projekt, a mianowicie doprowadzenia do wycinki drzew na Wapnie, ci którzy latali, bądź próbowali latać na wspomnianym obiekcie taktycznym o znaczeniu strategicznym, doskonale wiedzą o które drzewa chodzi. Wstępne rozmowy w tej sprawie również  już się odbyły.

Pozdrawiam…

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

komentarzy 13 do wpisu “Działy Rewitalizacja Projekt”

 1. miro said:

  pomorzemy

 2. sp8ebc said:

  Oczywiście! W AKLu zarządzę na tą okazję roboty przymusowe ze stawiennictwem obowiązkowym 🙂 Po doświadczeniach z nieudaną wycinką na Bezmiechowej nawet wydam rozkaz wcześniejszego sprawdzenia piły łańcuchowej mojemu znajomemu, żeby znowu nie było 🙂 🙂

 3. tomski said:

  mysle ze czaban i jego siły tez dołączą do projektu, trzeba dac znac „Peciowi” tez ma swoich ziomków co by byli tym zainteresowani, proponuje żeby Adam został koordynatorem spec grupy i oznajmił co i kiedy bedziemy robic , dać wczesniej info z terminem itp.

 4. mass said:

  jak najbardziej na tak!!! tylko dajcie znac wczesniej a nie w dniu wyjazdu…

 5. krzysiek-rog said:

  Przyjade MTZ-tem z lebiotką a chaszcze zaladujemy na kaczke i wywieziemy do paryji 🙂 zapodaj Adam jakis wstepny termin to ludziska napisza czy pasuje czy nie….

 6. parazen said:

  Dukla też pomoże ,towarzyszu !!!

 7. Artur said:

  i Skopanie też się wpisuje w działania

 8. adam said:

  Widzę, że kolektyw powoli się konstytuuje, to bardzo fajnie.
  Przed rozpoczęciem prac, by zadbać o tzw. płynność finansową niezbędne będą celowe rezerwy budżetowe. Moja propozycja brzmi następująco, zróbmy zrzutkę po 20 PLN(może wystarczy), które to kwoty wpłacić należy na rachunek bankowy, godnego zaufania skarbnika Mirka Cz(tytuł przelewu DZIAŁY PROJEKT). Wymieniony jednocześnie zobowiąże się do udostępnienia nr rachunku, a następnie opublikowania listy osób partycypujących finansowo w projekcie.
  Paralotniarze wszystkich krajów łączcie się:)

 9. miro said:

  nr konta

  Mirek Czochara

  61 1240 2337 1111 0010 2901 8854
  tytuł przelewu DZIAŁY PROJEKT

 10. adam said:

  Witam ponownie,
  W nawiązaniu do tematu informuję, iż prace przy kapitalnym remoncie Działów zaplanowano na dzień 10 sierpnia. Zamówiliśmy ciągnik rolniczy wraz z obsługą. Wstępny koszt to około 100 PLN za godzinę pracy, to kwota ponoć maksymalnie wysoka, może uda się poprzez negocjacje zjechać z ceny. Czas pracy ciągnika z pewnością zostanie znacznie skrócony w przypadku zaistnienia zjawiska sprawnie działającego plutonu pilarzy. Stąd prośba, jeśli macie pilarki i potraficie bezpiecznie nimi władać,zabierzcie je ze sobą, a na pewno się przydadzą. Przydadzą się również sekatory i siekiery, którymi będzie można rozprawić się z drobniejszą florą.
  Pozdrawiam i zapraszam w sobotę na Działy…

 11. adam said:

  A i jeszcze sztychówki by wyrównać nierówności po wyrwanych drzewach.

 12. adam said:

  Informacja od skarbnika, na dzień dzisiejszy wpłaciło 6 osób, szału nie ma widzę…

 13. adam said:

  cześć dziewczyny, niestety dawno nie byłem na działach, więc nie bardzo wiem jakie są na chwile obecną potrzeby. Coś niecoś dosłyszałem, że ekspansja terytorialna paralotniarzy w celu powiększenia przestrzeni życiowej przybrała na sile (ogrodzenie leży). Wiem, ze dla niektórych 100m kw to za mało by trafić 🙂 Miron pozdrawiam:)). Oczywiście żartuję, nie linczuj mnie publicznie, rewanż jak się spotkamy. Sedno sprawy, mam jeszcze 370,21 PLN w kasie. Pieniądze pochodzą z ubiegłorocznej składki celowej, na odświeżenie Działów, szkoda by sie marnowały.
  Pozdrawiam

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec