Główna » Loty tandemowe

Loty tandemowe

eu_col leader_col prow_color

 

Stowarzyszenie Paralotniarzy Cumulus24 w ramach projektu „Beskid Sądecki z paralotnią”, korzystając z finansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, organizuje dla mieszkańców gmin Nawojowa, Łabowa, Rytro i miast Piwniczna – Zdrój, Muszyna, Krynica – Zdrój oraz turystów odwiedzających ten region, bezpłatne loty paralotnią w tandemie.
Obecnie wykonujemy loty dla 25 wylosowanych słuchaczy wykładów „Pozytywnie zakręceni. Dlaczego człowiek może latać”. Po zakończeniu tego zadania, kolejne osoby będą mogły wygrać bezpłatne loty paralotnią. Bilety będzie można wygrać w trakcie konkursów, które Stowarzyszenie zorganizuje za pośrednictwem stron internetowych urzędów gmin i miast (Nawojowa, Łabowa, Rytro, Piwniczna – Zdrój, Muszyna, Krynica – Zdrój) i mediów. Obserwujcie zatem naszą stronę internetową oraz Facebook gdyż na pewno umieścimy tam informację o każdym konkursie.
Przewidujemy, że najwięcej lotów tandemowych odbędzie się jesienią, gdy powietrze będzie nieco spokojniejsze.

Przydatne informacje dla pasażera.

1. Ubierz się ciepło. Zadzwoń do pilota, z którym będziesz lecieć, by dowiedzieć się jak bardzo ciepło.
2. Załóż buty, które dobrze usztywnią kostkę.
3. Dostaniesz kask oraz czepek. Każdy czepek po użyciu jest prany w wysokiej temperaturze.
4. Pilot poinformuje Cię o niebezpieczeństwie dla życia i zdrowia związanym z lotem paralotnią w charakterze pasażera, braku możliwości udzielenia pomocy w trakcie lotu, braku możliwości zagwarantowania prawidłowego działania paralotni nawet przy właściwym jej przygotowaniu do lotu, zaleceniach producenta paralotni.
5. Pilot zapyta Cię o choroby serca, kręgosłupa, dróg oddechowych, wagę. Pamiętaj, że to ważne informacje. Nawet katar może powodować nieprzyjemne odczucia w trakcie lotu związane ze zmianami wysokości ciśnienia.
6. Piloci, którzy wykonują lot posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, również za szkody wyrządzone pasażerom.
7. Przed startem otrzymasz do podpisania oświadczenie. Możesz zapoznać się z treścią oświadczenia tutaj.
8. Słuchaj wyjaśnień pilota przed startem. Jeśli masz wątpliwości pytaj.
9. Jeśli chcesz mieć zdjęcia lub film z lotu upewnij się czy pilot będzie miał ze sobą kamerę. Jeśli bierzesz swój aparat lub kamerę ze sobą zapytaj pilota w jaki sposób przymocować sprzęt, by nie spadł w czasie lotu. Nie bierz sprzętu ciężkiego lub o dużych rozmiarach.
10. Chcemy by lot trwał długo ale pamiętaj, że to nie zależy tylko od pilota ale od warunków pogodowych.

Piloci Stowarzyszenia posiadający uprawnienia do wykonywania lotów tandemowych:
– Mirosław Czochara
– Maciej Gonciarz
– Marcin Kafel
– Wojciech Kafel
– Andrzej Krajewski
– Tomasz Myśliwiec
– Maciej Perz
– Andrzej Piwowar
– Maciej Piwowar
– Krzysztof Rogowski

Życzymy Ci wspaniałych przeżyć w czasie lotu!

 

Program „Beskid Sądecki z paralotnią – organizacja warsztatów wraz z zakupem sprzętu do tandemowych lotów paralotnią dla Stowarzyszenia Paralotniarzy Cumulus24 w Kąclowej i szkoleniem pilotów oraz umożliwienie mieszkańcom LGD Perły Beskidu Sądeckiego odbycie bezpłatnych lotów paralotnią” jest wspófinansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Instytucją Zarządzającą Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

link do strony Komisji Europejskiej w sprawie EFRROW:
http://ec.europa.eu/regional_policy/archive/funds/feder/index_pl.htm

Oświadczenie pasażera

Oswiadczenie-pasazera.pdf

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec