Główna » Aktualności

NOWY WŁAŚCICIEL M 2

Autor: parazen dnia 8 kwietnia 2016 komentarzy 8

Od niedawna zmienił się właściciel M 2. Do tej pory nie mielismy problemu bo poprzedni był nam bardzo życzliwy.Obecnego na razie nie znamy ale pani sołtys obiecała nm pomóc w ustaleniach.Nie wiadomo czy nam pozwoli na dojazd i latanie więc należało by sie wstrzymać z lataniem i jeżdzeniem aby nie wywołac konfliktu na sam poczatek.
Druga bardzo ważna sprawa : NIE WOLNO JEŹDZIĆ po łące przylegającej do drogi dojazdowej po lewej stronie ! Są skargi od właściciela w tej sprawie i chce to zgłosic na Policje. Nie róbmy „bydła” bo to nikomu nie jest potrzebne. Na drodze są głebokie koleiny ale to nie upoważnia nas do niszczenia czyjejś własnosci w imię własnej wygody. Soltyska chce wyrównwać nam drogę i nasypać tłucznia i przedstawiła propozycje abyśmy się złożyli na koparke czy inny sprzęt który to rozgarnie.Myślę że było by to dobrym gestem od nas aby ludzie widzieli ,że dbamy o srodowisko a nie niszczymy.Trzeba żyć w zgodzie z wzystkimi i budowac zufanie bo inaczej mozemy stracic nastepne miejsce do latania.

Ostatnio na startowisku pojawiły sie porzucone buteli szklane i plasikowe po napojach i inne śmieci ! Czy tak trudno zabrac ze sobą do domu ?

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

komentarzy 8 do wpisu “NOWY WŁAŚCICIEL M 2”

 1. sp8ebc said:

  Ja bym proponował sformować brygadę i przeprowadzić wszystkie roboty drogowe naszym sumptem. Pójdzie szybko i oszczędzimy nieco pieniędzy. Moim zdaniem powinno się tez przestać jeździć tą drogą po obfitych deszczach. To w jakim ona jest teraz stanie jest po części winą opadów deszczu jako takich ale po części również rozjeżdżaniem przez samochody terenowe.

  Powinniśmy bardzo dbać o to jak nas ludzie w Mszanie postrzegają, bo zaraz dojdzie do sytuacji w której latanie na glajcie będzie się mogło odbywać w wydzielonych rezerwatach

 2. tomski said:

  hehe a kto niby miał by być w takiej brygadzie chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz

 3. sp8ebc said:

  Drogowcem wprawdzie nie jestem ale po krótkiej konsultacji z gośćmi, którzy mają już o tym większe pojęcie sprawa jest prosta. Nie można tam tak po prostu wywalić tego tłucznia. Najlepiej by było najpierw wyrównać te koleiny a dopiero na to wysypywać tłuczeń. To ktoś musi zrobić.

 4. Kufeliusz said:

  Nowy właściciel M2 zgodził się na to byśmy mogli tymczasowo korzystać ze startowiska. Gdy przyjedzie w nasze okolice umówimy się z nim na miejscu i ustalimy warunki.
  Powinniśmy zatem bardziej niż dotychczas zadbać o wygląd tego miejsca, w szczególności by nie było tam śmieci.
  Jestem za polepszeniem stanu drogi ale nie wyobrażam sobie równania kolein łopatami. Tam potrzebny jest ciężki sprzęt.

 5. Stan said:

  jka chodzi o droge, to lopata ani brygada duzo nie zadziala, te koleiny sa dosc glebokie. wstepnie bym powiedzial ze trzeba sie dogadac z kims kto ma ciagnik z wyrownarka zeby w miare wyzerowal. a potem jak juz bedzie zgoda na uzywanie dzialki to wtedy mozna pomyslec o wzmacniania. dodatkowo by pewnie pasowalo sie dogadac z wlascicielem dzialki obok co teraz byla uzywana na dojazd zeby sie dowiedziec czy mozemy im cos pomoc zeby z nimi tez nie bylo problemow (jak to inni wlasciciele)
  jka chodzi o terenowki, to podejzewam ze glownie osobowki jezdzili po dzialce bo nie dawaly sobie rade z koleinami i blotem

 6. miro said:

  jestem za zrzutą na koparke ,czy coś takiego nawet po 50 na łeb od kazdego nie jest za wiele,chyba ze ktos chce łopatą to niech cały dzień zasuwa

 7. miro said:

  a jak komus sie wydaje dużo to niech da lub policzy 5zł za raz

 8. Artur said:

  zrzuta po 50 to jest ok

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec