Główna » Aktualności

Licencja sportowa FAI

Autor: Kufeliusz dnia 1 marca 2018 komentarzy 7

Jeśli wśród członków Stowarzyszenia albo sympatyków są osoby zainteresowane uzyskaniem licencji sportowej FAI proszę o skontaktowanie się z Krzyśkiem Rogowskim.

Opłata za uzyskanie licencji od Aeroklubu Polska jest stosunkowo niewielka. Jednak by uzyskać licencję trzeba być członkiem podmiotu posiadającego status członka zwyczajnego Aeroklubu Polska oraz być członkiem klubu sportowego prowadzącego działalność w dyscyplinie sportu, w której ma być wydana licencja. Od klubów – członków Aeroklubu pobierane są dość duże opłaty. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że najmniejsze opłaty za licencje sportowe Aeroklub Polski przewiduje dla niewielkich klubów sportowych. Im więcej członków liczy klub tym większe opłaty musi ponieść na rzecz Aeroklubu co oznacza, że członkowie klubu sportowego muszą ponosić większe opłaty członkowskie. PSP utworzył w tym celu Klub Sportowy Zefir. Jego członkowie opłacają składkę w wysokości 150 złotych (jeśli są członkami PSP) albo 240 złotych jeśli nie są członkami PSP.

Zatem jeśli będzie wśród nas będzie przynajmniej 5 pilotów chcących uzyskać licencję sportową FAI to Stowarzyszenie utworzy klub sportowy. W ten sposób jego członkowie będą mogli uzyskać licencję w nieco niższej cenie.

Marcin (Kufeliusz)

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

komentarzy 7 do wpisu “Licencja sportowa FAI”

 1. tomski said:

  jestem chętny na przyszły sezon

 2. 'wujek' said:

  Jestem zainteresowany

 3. 'wujek' said:

  Jarek prosił aby jego też dopisać

 4. grigorij said:

  Na h..j mi to FAI to nie wiem – ale możecie mnie dopisać żeby zebrała się piątka. Poniosę koszty dla ogółu 😉

 5. KubaM said:

  Mi raczej też nie będzie potrzebne, ale jak brakuje Wam to kompletu to też wezmę. Kto wie kiedy się przyda 😉

 6. amigo said:

  Chętny

 7. tomski said:

  Piachu również chętny

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec