Główna » Aktualności

Lekkie uprzęże

Autor: blackjack dnia 24 stycznia 2013 komentarzy 7

Od pewnego czasu szukam dla siebie lekkiej a jednoczesnie bezpiecznej uprzeży, sprawa nielatwa bo sprzętu o masie własnej do ok.6 kg jest juz sporo. Dlatego postanowilem sięgnąć po wiedzę osób madrzejszych w tej materii ode mnie: http://www.dhv.de/web/en/safety/articles-statistics/pod-harness-test/ Polecam i życze milej lektury! A tak przy okazji – mocno reklamowany Impres3 ma problemy z zapasaem…

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

komentarzy 7 do wpisu “Lekkie uprzęże”

  1. perzu77 said:

    ej no Jacek propagandę uprawiasz… jak ludzie źle pakują pakę to mają problem z każdą uprzężą. Jestem mega zadowolony,dla mnie mercedes 🙂

    tu film obalająco wyjaśniający Twoją niesłuszną tezę:

    http://www.youtube.com/watch?v=OKNs7pxar3g
    pozdro

  2. krzysiek-rog said:

    Witam!Ostatnio przyszedł kumplowi I3,rozmiar M,odrazu sie w nim podwiesilem,faktycznie wygoda niesamowita, wykonanie pierwsza klasa,szwajcarska precyzja dopracowany kazdy szczegól, mała rzecz a cieszy. Podoba mi sie rozwiazanie z zamkiem zamiast rzepa przy V-taśmie, zamontowalismy zapas Gin Yeti 40,idealny do impressa 3.wychodzi bez problemu,robilismy maly tescik. Fakt ze z protektorem nie zaszaleli,ale pod dupskiem jest dosc gruby.waga I3 4,7+Gin Yeti 40 1,75.6,45 kg plus mały plecak 125l(do wyboru dwa plecaki 100 i 125l) do tego mniejszego spokojnie wszystko sie miesci.

    pozdro 600

  3. janec said:

    Advance powinien przemyśleć ten protektor w tylnej części, 4 cm nie napawa optymizmem w razie upadku na plecy.

  4. perzu77 said:

    Janusz- racja.Z tym ,że na całej wysokości wypakowany jest grubo plecakiem, ciuchami i robi się niezly protektor (może to przewidzieli) 😉

    Krzysiek, mnie wygoda wykonanie też zwaliło. Chociaż długo mi zajęło zanim dopasowałem wszytkie tasiemki pod swój tyłek

  5. blackjack said:

    ani mi w głowie propaganda!!! Jak wiesz nie jestem ani dealerem ani szczególnym fanem jakiejkolwiek firmy! Po prostu to była jedna z uwag, ktorą zauważyłem w tekście!!! Każdy lata na tym, na czym dobrze się czuje i w czym mu jest wygodnie. Ja np. do tej pory wspominam jako najlepiej wykonane skrzydło Advance Sigma 4 a najgorzej to Windtech Quark i co? Mam tylko to pamiętać? Jeśli Windtech puści skrzydło, które mnie do siebie przekona to go kupię! Jak to mówił jeden gość: jestem żonaty ale nie ortodoksyjnie! Poza tym ten tekst jest ciekawy z jeszcze jednego powodu: wreszcie widać konstrukcję protektora, kilka maili wysłałem do producentów i dealerów, chciałem zobaczyć jaka jest konstrukcja tego elementu – poza Sup Airem – bez odzewu.

  6. agrest said:

    hmm… I3 ma te wade ze po wyrzuceniu paki czesto sie pruje (info z paraglidingforum.com).
    Co do samego protektora to zgodnie ze statystykami ktore byly kiedys przeprowadzane wiekszosc i tak siada na dupe (tez gdzies na paraglidingforum.com to widzialem). Plecy to maly odsetek. Stad takie a nie inne protektory.
    Poza tym jakosc advance po malu zaczyna spadac. Co raz slychac info o usterkach i braku checi do ich naprawiania.
    BTW: Dawno mnie tu nie bylo. Fajnie blackjack’u ze do nas wracasz.

  7. Artur said:

    Sprzedałem swoje siedzisko SWING CONNECT LIGHT 2.Byłem z niego zadowolony. Miałem kilka nieciekawych lądowań.Uważam że poduszka to fajny patent.Tak jak zauważył Agrest większość siada na dupie.Mój wybór pada na kolejne uprzęże z poduszką. Jestem zorientowany na gin gingo airlight lub woody valley peak 2.
    Już nie mogę się doczekać kiedy będę się do nich przymierzać.

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec