Główna » Aktualności

kamienica

Autor: blackjack dnia 20 kwietnia 2012 komentarzy 7

W zasadzie to liczyłem, że wypali wreszcie Tylicz. po przyjeżdzie okazało się, że wieje całkiem z boku od zachodniej strony. Poleżałem z godzine na starcie wraz z Arturem i miałem nadzieję, że odkęci na S. Zanim sie to stało przyjechał Andzia i Zygmunt, którzy „przekonali” nas, że lepsze chyba będzie Kamienica. Najszybciej jak to było tylko możliwe zmieniliśmy górke. Od początku, gdy tylko zobaczyłem icka na szczycie wiedziałem, że przynajmniej żagiel będzie konkretny. Start i szybka jazda kilkadziesiąt metrów w górę. Poźniej startuje Andzia i powtórka z rozrywki, tylko Zygmunt i Artur ociągaja sie niemiłosiernie. Po jakimś czasie pierwsze bąble, choc to już późna pora. Zabieramy sie na zmianę z Andzią i wreszcie ten komin, który wynosi mnie nad góry. Co jakis czas Andzia raportuje w radio gdzie jest. Szkoda troche, że odleciał na zachód bo tam szybko zaciemniło okolicę. Ja miałem więcej szczęścia i korzystając ze sprzyjającego wiatru oraz resztek termiki (gdybym tak godzinkę wcześniej wystartował!!!) „dowiosłowałem” do Petrowej. Liczył jeszcze, że wiatr podtrzyma mnie na Busowie ale nic z tego. Ciekawostak: po drodze, gdy gadałem przez radio usłyszałem jak ktoś wywołuje podając znaki wywoławcze. po krótkiej konwersacji w j, angielskim okazało sie, że to gość w zasadzie to Wiktor z Ukrainy. Nieźle te nasze radyjka „gadaja”

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

komentarzy 7 do wpisu “kamienica”

 1. miro said:

  jak cie lubie to coraz bardziej mnie pod ….sz teraz muszę 23 pkt minimum zrobić

 2. miro said:

  gratulacje dla andzi

 3. miro said:

  Jola sie o ciebie laseczko pytała

 4. sp8ebc said:

  Wiktor z Ukrainy? A można wiedzieć na jakiej częstotliwości miałeś radio ustawione (jak nie chcesz tutaj to na priv). Krótkofalowcy ze Lwowa generalnie słuchają na 145,200Mhz oraz 145,250Mhz. Ja będąc w Bieszczadach mam z Ukraińcami łączność gwarantowaną, kiedy tylko usłyszą jakąś polską stację to natychmiast wołają, raz była nawet do mnie całkiem niezła kolejka. Gdybyś miał normalny znak wywoławczy i przełamał się /am (Airbourne Mobile) to tłok do siebie byś miał taki że by Tobie zatkało odbiornik w radiu….

 5. krzysiek-rog said:

  Specu chyba nie ten temat,nie ta grupa.pewnies zapil wczora ;p

 6. blackjack said:

  Gadania w powietrzu było pod dostatkiem i gdyby miało mi zatkać radio, to ja dziękuję. W trakcie lotu i tak go ściszyłem, bo nie słyszałem varia.

 7. mgo said:

  brawo chodoki, ale ja też tak chce!

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec