Główna » Aktualności

Informacja od CentrumParalotniowego.

Autor: Kufeliusz dnia 27 stycznia 2016 Brak komentarzy

PrzechwytywanieJeden z naszych sponsorów – CentrumParalotniowe – przesyła informacje o wyjazdach organizowanych w 2016 roku.
„Witajcie, jak co roku, podaję terminy zaplanowanych wyjazdów wypoczynkowych i zapraszam…
Wszystkim, którzy mają ochotę z nami się wybrać podaję informacje wyjaśniające:
-nasze wyjazdy nie mają charakteru komercyjnego, są koleżeńskimi wyjazdami na czynny wypoczynek gdzie (oprócz pilotów którzy praktycznie ciągle latają na paralotniach), zwiedzamy ciekawe miejsca i miejscowości Słowenii i Włoch czy Chorwacji (w programie: Alpy Julijskie -również z góry, piechotą przez jaskinię Skoczjańska ~5 km, podziemnym tunelem „Emilii” (z pierwszej wojny światowej) do klasztoru na Świętej Górze, miasteczko i plaże w Sestianie, Piranie, czasami Wenecja…
Jak i gdzie: -podróżujemy 9-cio osobowymi busami, śpimy na kwaterach prywatnych w niezwykle malowniczej miejscowości Grgar (zdjęcia poniżej). Atrakcje czy też miejsca, które chcemy zobaczyć układamy wg. chęci i możliwości uczestników, staramy się tak zaplanować czas, że każdy znajduje coś dla siebie, nigdzie nie pędzimy, ale też staramy się nie marnować dnia, wspólnie planujemy jego przebieg (czasem większością głosów, częściej kilka alternatyw na jeden dzień np. jeden bus jedzie nad morze drugi do jaskini). Nie ma żadnych musów, że gdzieś trzeba iść czy jechać, chcesz spędzić ten dzień na leżaku przed domem, też fajnie – odpoczywaj i tam jest pięknie.
Jakie miejsca: – naszą bazą jest wioska Grgar (wyjazd nr 1 i 3) położona w Julijskich Alpach na granicy Słoweńsko Włoskiej skąd każdego dnia ruszamy w jakiś ciekawy kierunek. Wyjazd 2 to Chorwacja – Buzet, Wyjazd 4 jedynie dla pilotów – objazd Francja.
Na ile wyjeżdżamy: – w tym roku wyjazdy są 5 dniowe (wyjątek Francja dla pilotów 10 dni) – zawsze zawierają one w sobie weekend tak żeby urlop do wzięcia w pracy był dwudniowy.
Koszty: –przyjmując, od ubiegłego roku, niewielki wzrost cen noclegu, ubezpieczenia i winiet autostradowych oraz pełną obsadę w busach zakładamy przelicznik 1 dzień = 120 zł, tak więc koszty wyjazdu na 5 dni to 600 zł.
Co jest w cenie: -przejazd, noclegi z pościelą (wyj.1 i 3), zakwaterowanie na polu namiotowym (wyj.2 i 4), podstawowe ubezpieczenie, oraz wyjazdy na miejscu (Piran, Sestiana, Gorizja, jeśli mamy pełną obsadę w busach często starcza nawet na bilety do jaskini).
Co trzeba zabrać: – opis potrzebnych rzeczy wysyłamy tydzień przed wyjazdem, nieznacznie zmienia się on przy konkretnym terminie wyjazdu, ale wszystkie nasze rzeczy powinny zmieścić się do jednej średniej torby.
Kasa: nie bierzcie dużo pieniędzy, lepiej zabrać kartę płatniczą i w razie potrzeby wypłacisz sobie ile potrzebujesz, minimum, które wystarczy na wyjazd to 50-60 euro.
Jedzenie-w cenę wyjazdu nie są wliczone posiłki, więc częściowo robimy je sami robiąc zakupy w ichnim markecie (ceny podobne jak u nas) oraz korzystamy z pysznej kuchni miejscowych knajpek – pizzerie…
Kto jedzie: -przedział wiekowy uczestników jest różny, średnia wieku to ~30-45. Jadą ludzie z różnych środowisk i różnych zawodów, wszystkich jednak łączy chęć odpoczynku w dobrym klimacie, wynikającym nie tylko z otaczającej nas przyrody, ale również z samych uczestników wyjazdu.
Jak wziąć udział: -sprawdź, który termin odpowiada twoim możliwościom, i drogą poczty elektronicznej zgłoś chęć uczestnictwa, do kilku dni potwierdzimy i zarezerwujemy miejsce. Jeżeli miejsce zostaje potwierdzone wtedy prosimy o wpłacenie zaliczki 300 zł. Kilka dni przed wyjazdem skontaktujemy się z Tobą żeby przypomnieć i potwierdzić wyjazd, który jedynie w przypadku załamania pogody może zostać odwołany – wtedy zaliczkę zwracamy (w całej historii tylko raz się nam tak zdarzyło).
Jeżeli po wpłacie zaliczki zmienisz plany i zrezygnujesz to zaliczkę zwracamy jedynie wtedy, kiedy znajdziemy kogoś na twoje miejsce.
Jeżeli jedziesz pierwszy raz i masz jakieś dodatkowe pytania proszę dzwoń albo przyjedź na kawę.
Pozdrawiam Grzegorz Sitek (com: 604 44 90 16)
Terminy:
1 wyjazd: Słowenia Grgar Sedovec (kwatery prywatne)
Termin: 10 V godz.19 wtorek – 15 V niedziela (5 dni)
2 wyjazd: Chorwacja Buzet (pole namiotowe)
Termin: 14 VI godz.19 wtorek – 19 VI niedziela (5 dni)
3 wyjazd: Słowenia Grgar Sedovec (kwatery prywatne)
Termin: 16 VIII godz.19 wtorek – 21 VIII niedziela (5 dni)
4 wyjazd — przeznaczony jedynie dla pilotów z ważnym Ś.K. i K.P.—
Francja – namioty, planowane: St.Hilaire, Anency, Mt. Blanc, St.Andre, Monaco

Grzegorz Sitek”

 

Więcej informacji i zdjęcia w pliku poniżej.

Centrum Paralotniowe wyjazdy 2016

 

Marcin (Kufeliusz)

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec