Główna » Aktualności

EA230 – Kolejny rozdział dramatu strefowego

Autor: sp8ebc dnia 5 listopada 2015 Brak komentarzy

Zdravo!

No niestety stała się rzecz niezbyt pocieszająca. Straż Graniczna przedłużyła wszystkie strefy od EA200 aż to najbardziej nas interesującej EA230 (patrz link: http://ais.pansa.pl/vfr/aippliki/EP_Sup_2015_134_en.pdf ). Zostały już podjęte pierwsze kroki — wysłałem do umocowanego pracownika Ośrodka Planowania Strategicznego w PAŻP stosownego maila z prośbą o wskazanie co można z tym fantem zrobić. Wyjaśniłem jak problem wygląda z naszego punktu widzenia, powołałem się na zapoczątkowana przez nas (przez PSP) dyskusję że spotkania koordynacyjnego 29 września w PAŻP i zadeklarowałem gotowość do spotkania, również trójstronnego (z przedstawicielami SG/MSW)

Na chwilę obecną oznacza to, że loty na Mszanie w dalszym ciągu MUSZĄ być uzgadniane ze Strażą Graniczną i FIS wg. wypracowanej wcześniej procedury!!!!!

Zwracam na to szczególną uwagę, ponieważ wiem, że nie każdy stosował się do tych zasad. Nie wiem czy wynikało to z lenistwa, braku wiedzy, ignorancji czy staromodnego „Specu znowu coś pierdoli” i szczerze nie wnikam w to. Przypominam jednak, że FIS, PAŻP i SG będą wobec nas fair, jeżeli my będziemy postępować wg. ustalonych zasad.

Gdy tylko pojawią się jakieś nowe informację w tym temacie nie omieszkam się nimi podzielić. Temat będę też chciał poruszyć na imprezie zakończeniowej (oczywiście zanim wszyscy popiją 😉 )

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec