Główna » Aktualności

Cumulus24 – organizacja pożytku publicznego.

Autor: Kufeliusz dnia 3 listopada 2017 Jeden komentarz

Sąd nadał naszemu Stowarzyszeniu status organizacji pożytku publicznego. W najbliższym czasie Stowarzyszenie zostanie dopisane do prowadzonego przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Pomocy Społecznej wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za 2017 roku.

Możemy zatem liczyć na dodatkowy dochód w 2018 roku jeśli przy składaniu zeznania podatkowego my sami i nasi najbliżsi czy znajomi wskażą Stowarzyszenie jako podmiot, który ma otrzymać 1% płaconego przez nich podatku. Z przywilejem tym wiążą się dodatkowe obowiązki w zakresie księgowania wpływów i wydatków dlatego księgowość Stowarzyszenia będzie prowadzić profesjonalna firma. Stowarzyszenie będzie miało obowiązek składać sprawozdania z podejmowanych przez siebie działań oraz wydatkowanych pieniędzy, w szczególności pieniędzy otrzymanych w ramach 1% podatku.

Marcin (Kufeliusz)

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “Cumulus24 – organizacja pożytku publicznego.”

  1. Miro said:

    zamiast dać Rydzykowi ,daj Cumulusowi

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2024 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec