Główna » Aktualności

Aktualizacja: Stacja w Dukli na Wzgórzu

Autor: sp8ebc dnia 24 maja 2021 Brak komentarzy

Wsjem Priwjet. Temat stacji na Wzgórzu 534 w Dukli nieco się przeciąga. Mam już wszystkie kontakty i nry telefonu do pracowników Stimo, którzy wpuszczą mnie na obiekt. Problemem stała się jednak elektronika. Jak być może niektórzy zauważyli obecnie mamy coraz większe a większe problemy z zaopatrzeniem w zasadzie we wszystko z tej dziedziny. Czasami problemem jest zakup nawet takich rzeczy jak karta graficzna, pamięć operacyjna, czy monitor.

W przypadku układów, które używam w sterownikach do stacji meteo terminy dostaw, które mi zaoferowano do listopad – grudzień 2021 roku a w niektórych przypadkach nawet początek 2022 roku (!!!). Chińczyk, który zwyczajowo mi to wszystko produkuję ma potrzebne komponenty ale ceny na niektóre wzrosły 10x a nawet 15x. Efektem w cenie, która normalnie obejmuje 5 sztuk ja zamówiłem 3 sztuki sterownika.

Resztę uzupełnię z zapasów, które kiedyś narobiłem 'na czarną godzinę’, która właśnie nadeszła. Tym nie mniej jak widać powyżej terminy wykonania to nawet 28 dni roboczych, a pewnie jeszcze dłużej biorąc pod uwagę, że pasek postępu w 'Production Tracking’ cały czas pokazuję 5 procent.

Niestety nie pozostało nic innego tylko czekać.

Mateusz Lubecki, tel: 660 43 44 46

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Copyright ©2021 Cumulus24 – portal zrzeszający paralotniarzy z Beskidu Niskiego i nie tylko…, wszystkie prawa zastrzeżone. Webmaster: janec